Wizytacja kanoniczna [31 marca – 2 kwietnia 2017 r.]

31 marca (piątek) Ksiądz biskup odwiedził szkoły i przedszkola naszej parafii. Spotkał się z dyrekcjami tychże placówek i katechetami, a następnie przewodniczył modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy szpitalnej i udzielił chorym Komunii Świętej. Na zakończenie pierwszej części wizytacji odbyły się rozmowy księdza biskupa z naszymi księżmi.

Natomiast 2 kwietnia (niedziela) Ksiądz biskup przewodniczył Mszy św. o godz. 9.00, podczas której Ksiądz Proboszcz przedstawił sprawozdanie z życia parafii od ostatniej wizytacji. Po Mszy odbyło się spotkanie z przedstawicielami grup i wspólnot, a następnie Biskup Adam udzielił błogosławieństwa dzieciom a podczas Mszy św. o godz. 12.00  – sakramentu bierzmowania młodzieży klas 3 gimnazjum.

Na zakończenie wizytacji pobłogosławił nowy krzyż na cmentarzu przy ul. Słowiańskiej.