Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
26 maja 2024 r.

  1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30. a w tygodniu pół godziny przed wieczorną Mszą Św.
  2. Dzisiaj dzień I Komunii Świętej. 66 dzieci po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego. Przez cały tydzień dzieci  komunijne będą uczestniczyć w  wieczornej Mszy Św. w ramach białego tygodnia.
    Wyjątkiem będzie czwartek kiedy przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wtedy dzieci komunijne zapraszamy na Msze Św. o godz. 9.00 i do udziału w procesji. W Boże Ciało przeżywać będziemy również rocznicę Komunii dzieci klas IV. Pozostałe Msze Św. w naszej parafii o godz. 7:00, bezpośrednio po zakończeniu procesji oraz wieczorem o godz. 18:00.
    Procesja po Mszy Św. o godz. 9.00 do 4 ołtarzy ulicami: Leśną, Świętojańską, Mierniczą i Wałbrzyską. Prosimy o włączenie się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości, dziewczynki w strojach komunijnych i młodsze zapraszamy do sypania kwiatów. Wszystkich,  którzy mogliby ofiarować płatki kwiatów prosimy o to.  Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, jak również nie pozostawianie samochodów na trasie procesji. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.30
  3. W piątek święto Nawiedzenia NMP. W sobotę I miesiąca czerwca o godz. 8.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Do południa odwiedzimy chorych. O godz. 11.00 Msza Święta  kończąca biały tydzień.
  4. Przyszła niedziela adoracyjna. O godz. 8.30 śpiew godzinek, po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca
  5. Dzisiaj ulicami Świdnicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzedzi go Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka w Katedrze Świdnickiej o godz. 13:00. Marsz o godz. 14:00 wyruszy z placu św. Jana Pawła do Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin. Zapraszamy do udziału.
  6. Prasa katolicka u ministrantów przy wyjściu z kościoła i w  zakrystii.