Po co zamawiać Mszę św.?

Wielką moc posiada wytrwała modlitwa Sprawiedliwego”. (Jk 5,16)

Msze Święte mogą być ofiarowane zarówno za zmarłych, jak i za żyjących. Nasze intencje mogą mieć charakter próśb, podziękowań, mogą być związane z naszymi jubileuszami i rocznicami. Na przykład:

• dziękczynna za otrzymane łaski
  • dziękczynno-błagalna o zdrowie i błogosławieństwo Boże
  • w rocznicę ślubu o dalsze błogosławieństwo i zdrowie
  • uzdrowienie z ciężkiej choroby
  • nawrócenie i przemianę życia
  • o zdrowie i pokój w rodzinie
  • nawrócenie i dobrą spowiedź
  • pomoc w nauce, o dary Ducha Świętego, o zdanie egzaminu
  • szczęśliwe rozwiązanie i zdrowie dla matki i dziecka
  • Bożą pomoc i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • o rozwiązanie trudnej sprawy
  • szczęśliwą operację i zdrowie dla …
  • dobry wybór drogi życiowej
  • za zmarłego
  • za zmarłych z rodziny

Dlaczego o tym wszystkim informujemy? Czy warto ofiarować w czyjejś intencji Mszę Św.? Otóż modlitwa za innych jest najbardziej uniwersalnym darem, jakiego mogą udzielać sobie chrześcijanie. I choć dzisiejszy świat, w którym liczy się to, co materialne, nie potrafi jej docenić, to jednak wielu głęboko wierzącym nie raz dane było doświadczyć niezwykłej mocy zanoszonych przez nich modlitw. A Msza Święta jest szczególnym rodzajem modlitwy, bo jak w żadnej innej obecność Boga jest wręcz namacalna. Dzięki tej bliskości, dzięki czystości naszego serca i łasce możemy wypraszać potrzebne nam i naszym bliskim dary. Pan Bóg sam będzie wiedział, jak obdarować tych, za których odprawiana jest Mszą Święta. Istnieje wiele potwierdzonych świadectw o cudownej sile Eucharystii. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej możliwości, którą przecież mamy dzięki samemu Chrystusowi.

Zatem niech słowa Św. Pawła skłonią nas nie tylko do refleksji, ale do realnego i konkretnego działania: „Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi (…..) abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.” (1 Tm 2, 1-4)

Polecamy szczególnej uwadze możliwość zamawiania Mszy Św. za zmarłych oraz Mszy Św. Gregoriańskich. Więcej na temat Mszy św. gregoriańskich – adonai.pl