Srebrny jubileusz parafii [23 czerwca 2020 r.]

Dziś, w dniu 25. rocznicy erygowania naszej parafii oraz w 5. rocznicę poświęcenia kościoła chcieliśmy podziękować Bogu za naszą wspólnotę parafialną – za wszystkich księży posługujących w parafii oraz za parafian, przyjaciół i sympatyków. Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Ks. bpa Ignacego przy ołtarzu spotkali się niemal wszyscy byli i obecni wikariusze, a także pierwszy proboszcz ks. Andrzej Szyc i obecny proboszcz ks. Edward Szajda. Ksiądz Proboszcz przypominając historię parafii dodał, że kościół to nie tylko mury, ale przede wszystkim wspólnota ludzi, przez minione 25 lat w naszej wspólnocie zostało ochrzczonych 2009 dzieci, udzielono ponad 800 sakramentów małżeństwa, a 1800 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania.

Niestety z związku z trwającą sytuacją epidemiczną nie mogły odbyć się inne wydarzenia związane ze świętowaniem jubileuszu.