Nauki przedmałżeńskie – edycja wiosenna

I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.  A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela» [Mt 19, 5-6]

Na przygotowanie bezpośrednie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych składają się spotkania w poradnictwie rodzinnym oraz uczestnictwo w naukach przedślubnych.

Nauki przedmałżeńskie mają wymiar duchowy: mają na nowo nauczyć relacji z Chrystusem, a więc budowania swojego małżeństwa na wierze, wartościach i wspólnych przekonaniach. Równie istotny jest także ich wymiar praktyczny – uczą rozmawiania ze sobą, zwłaszcza o poważnych i trudnych sprawach, których można doświadczyć w małżeństwie. W trakcie zajęć znajdzie się również czas na  przedstawienie prawno-duchowych aspektów małżeństwa.

Wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na kurs przedmałżeński. Najbliższa – wiosenna edycja  –  rozpocznie się w niedzielę 1 marca 2020 r. Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele.