Uroczystość I Komunii Św. [13 września 2020 r.]

Pierwsza Komunia Święta jest wielkim wydarzeniem dla parafii, ale przede wszystkim dla rodziny, która przeżywa spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym. W tym roku termin uroczystości musiał ulec zmianie i dzieci na ten najważniejszy moment w swoim życiu religijnym – dzień Pierwszej Komunii Świętej – czekały nieco dłużej. W niedzielę – 13 września – podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 po raz pierwszy do stołu eucharystycznego przystąpiło osiemdziesięcioro dzieci z naszej parafii przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Przepełniała je dziecięca radość, gdyż to był ich pierwszy osobisty krok na drodze wiary.

Wszystkim dzieciom, jak i rodzicom, gratulujemy tego wydarzenia i życzymy, by ono jeszcze głębiej umacniało ich w miłości do Chrystusa obecnego w Eucharystii.

 

Foto:  http://www.kobaphotography.pl/