Imieniny ks. Jana [27 grudnia 2019 r.]

27 grudnia przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – najmłodszego z dwunastu apostołów Jezusa Chrystusa. Jest to również dzień imienin naszego wikariusza ks. Jana Bałchana. W intencji Solenizanta o godz. 18.30 została odprawiona koncelebrowana Msza św., a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Paweł Antosiak. Życzenia w imieniu wszystkich parafian składali przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, Małej Arabki, Kręgu Biblijnego oraz Żywego Różańca.

Drogi Księże Janie skąd Ty się tu wziąłeś?

Z gór dalekich przybyłeś i Wspólnotę Arabki do tańca ująłeś.

O młodzież się troszczysz, o modlitwę prosisz,

Dobrze już wiesz, że jej owoce nosisz […]

Na zakończenie Eucharystii ks. Jan dokonał obrzędu poświęcenia wina. Tradycja mówi, że nieżyczliwi ludzie przygotowali św. Janowi kubek zatrutego wina, który Apostoł pobłogosławił i w ten sposób uwolnił je od trucizny. Na tę pamiątkę 27 grudnia błogosławimy wino i prosimy Boga, aby nas uwolnił od wszelkiej trucizny nienawiści i podtrzymywał wśród nas wzajemną miłość, do której św. Jan Apostoł na wzór samego Jezusa tak gorąco zachęcał swoich uczniów.