Gdzie znajdziemy transmisje Mszy św.?

Jeżeli czujemy obawę przez zarażeniem, to nie musimy iść na niedzielną Mszę św. Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we  Mszy świętej oznaczająca, że nieobecność w kościele nie będzie grzechem,  obowiązuje do dnia 29 marca br. Dotyczy czterech grup osób:

  • w podeszłym wieku;
  • z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.);
  • dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę;
  • osób, które po prostu czują obawę przed zarażeniem.

 

Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. [Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z 12 marca 2020 r.]


 

Transmisje Mszy Świętych można znaleźć w ramówkach wielu mediów – zarówno tych o zasięgu ogólnokrajowym, jak i lokalnym. Poniżej publikujemy listę kanałów z transmisją niedzielnej Mszy św.

Stacje telewizyjne:

godz. 7:00 TVP 1   – Msza św. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

godz. 9.00 PolsatNews – Msza św. ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

godz. 9:30  TV Trwam – Mszę św. z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

godz. 13.00 TVP Polonia – Msza św. z kościoła  św. Joachima w Sosnowcu

 

Stacje radiowe:

godz. 9.00 Program Pierwszy Polskiego Radia – Msza Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie (dodatkowa transmisja 15 marca o godz. 19.00)

godz. 9:00 Radia Maryja – Msza Święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie (retransmisja z programu pierwszego Polskiego Radia)

godz. 10:00 Radio Rodzina – Msza św. z Katedry Wrocławskiej (od poniedziałku do soboty o godzinie 18:30)

 

 

Transmisje internetowe:

Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Parafia Dobrego Pasterza w Lublinie

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu

 

Portale internetowe:

Od poniedziałku  9 marca Msze św. sprawowane przez papieża o godz. 7.00 w Domu Świętej Marty są transmitowane na żywo za pośrednictwem mediów watykańskich

Dostępna jest również wyszukiwarka transmisji Mszy św. w internecie – https://msza-online.net/

Platforma WP Pilot uruchomi w niedzielę, 15 marca, specjalny kanał, który  będzie transmitował msze święte z Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Transmisja zacznie się o godzinie 8.00. Później, na żywo,  Msze o 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 19.00.

W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 użytkownicy Onetu będą mieli możliwość obejrzenia transmisji  z kościoła seminaryjnego pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa w Warszawie. Transmisja odbędzie się w serwisie Onet Religia, a link do niej będzie dostępny na stronie głównej Onet.pl