Zapraszamy na rekolekcje

W dniach 12-14 lipca zapraszamy wszystkich noszących i pragnących przyjąć szkaplerz święty do udziału w rekolekcjach w naszym kościele.


Plan rekolekcji

12 lipca środa od godz. 17.30 godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, następnie Msza św.

13 lipca czwartek o godz. 20.00 Msza św.

14 lipca piątek o godz. 18.30  Msza św.


Pod koniec XII wieku na Górze Karmel osiedli pustelnicy, wznosząc tam kaplicę, w której czcili Matkę Bożą. Obrali Ją sobie za główną Patronkę oraz wzór życia kontemplacyjnego, dlatego też zostali nazwani Braćmi Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Uroczystość ku Jej czci była obchodzona w niektórych miejscach już w XIV wieku. Powoli rozszerzyła się na cały Zakon jako wyraz wdzięczności braci za liczne dobrodziejstwa udzielane Rodzinie Karmelitańskiej przez Matkę Bożą. Do znaków pełnej miłości opieki Maryi nad Zakonem oraz wiernymi duchowo z nim związanymi należy szkaplerz święty, który od chwili nadania go św. Szymonowi Stockowi w roku 1251 na przestrzeni wieków został obdarowany przez Kościół wieloma przywilejami.