V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o g. 17.00.
  2. Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będą rekolekcje wielkopostne, przeżywać je będziemy od czwartku do soboty. Program rekolekcji:

Od czwartku do soboty przed południem Msza Św. z nauka rekolekcyjną o 9.00. Wieczorem w czwartek i piątek o g. 18.30, w sobotę o g. 18.00

W ramach rekolekcji będzie miało miejsce spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych i rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkanie to odbędzie się w czwartek o g. 19.30.

Okazja do spowiedzi wielkanocnej w sobotę od 8.00 do 9.00 i od 16.30 do 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Metelica  – opiekun roku zerowego w Seminarium w Świdnicy.

3. W tym tygodniu również we wtorek o 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas I szkoły średniej

We wtorek Uroczystość Św. Józefa. Msza Św. odpustowa w sanktuarium św. Józefa o g. 18.30. Ojcowie paulini zapraszają.

4. W piątek w naszym kościele droga krzyżowa tylko o g. 17.00, natomiast o g. 19.30 sprzed naszego kościoła w stronę katedry wyruszy miejska droga krzyżowa dla mieszkańców Świdnicy.

Po Mszy Św. o g. 20.00 w kościele NMP w Bielawie rozpocznie się  Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału.

5. W całym kościele w Polsce rozpoczęła się nowenna w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Tę modlitwę możemy włączyć się przez udział w wieczornej Mszy  Św. a indywidualnie odmawiając modlitwę za ojczyznę o g. 21.20.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa- na Msze Św. przychodzimy z gałązkami palmowymi. Jak co roku Panie z Zespołu Charytatywnego przygotują dla nas gałązki palmowe

7. Od dzisiaj przy wejściu na chór możemy nabywać paschaliki na stół wielkanocny i cukrowe baranki do koszyczków  ze święconką

8. 4 kwietnia o g. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla udających się na pielgrzymkę na Maltę.

9. Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia 😊