Wizyta bpa Antoniego Dziemianki

W niedzielę 26 stycznia przewodniczył Mszy św. o godz. 9.00, a na pozostałych Mszach św. słowo Boże głosił bp Antoni Dziemianko  – ordynariusz diecezji pińskiej, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Białorusi. Podzielił się z nami świadectwem pracy na wschodzie, opowiedział o panującej na Białorusi biedzie i ogromnych odległościach dzielących parafie.  Otoczmy modlitwą Kościół, w którym posługuje bp Antoni.

Ks bp Antoni w swoim słowie przybliżał nam postać wywodzącego się z Kresów sługi Bożego ks. prałata Aleksandra Zienkiewicza – jednego z najwybitniejszych kapłanów-społeczników, intelektualistów i wychowawców archidiecezji wrocławskiej na przestrzeni jej dotychczasowych dziejów. Po roku 1945 wpisał się w historię Kościoła wrocławskiego jako najbardziej ceniony duszpasterz młodzieży akademickiej i katolickiej inteligencji oraz organizator ośrodków duszpasterstwa młodzieży zarówno we Wrocławiu, jak i na terenie archidiecezji wrocławskiej.