Uwaga!

Od soboty, 27 marca wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa związane ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – 1 osobę ma przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Informujemy, że w przypadku dobrej pogody włączony zostanie głośnik umożliwiający udział w liturgii na zewnątrz naszej światyni. Natomiast dla osób, które obawiają się osobistego uczestnictwa udostępnione zostaną transmisje Mszy św. w najbliższą niedzielę o godz. 9.00, 12.00 i 18.00.

Na każdej Mszy św. istnieje możliwość przyjęcia komunii św. na rękę. Przypominamy, że podchodząc do rozdającego komunię należy wyciągnąć obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą; prawa u dołu, lewa z góry.  Na tę lewą dłoń szafarz kładzie Hostię. Przyjmujący komunię powinien ją zaraz spożyć – to znaczy tak, by udzielający  Komunii szafarz mógł zobaczyć, że faktycznie ją spożywamy.

Sytuacja wzrostu zachorowań niech będzie dla nas wszystkich przestrogą i wezwaniem do zachowywania potrzebnych środków ostrożności w duchu odpowiedzialności za siebie, swoje rodziny i innych ludzi.