Święto św. Andrzeja i pierwsze Roraty [30 listopada 2020 r.]

W niedzielę 29 listopada rozpoczęliśmy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, w tym czasie w dni powszednie celebrowana jest Msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, zwana Mszę roratnią. Każdego roku w naszej parafii roraty odprawiane były zgodnie z tradycją rano, o godz. 6.45. Niestety w tym roku – jak wiele spraw – w związku z licznymi ograniczeniami również termin Mszy roratnich musiał ulec zmianie. I tak w poniedziałkowy wieczór w ciemnym, oświetlonym wyłącznie światłem lampionów oraz płomieniem świec rozpoczęliśmy tegoroczne Roraty.

W tym dniu również obchodziliśmy święto św. Andrzeja – czyli patrona naszego ks. Andrzeja, podczas Mszy modliliśmy się więc o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski oraz opiekę Maryi i świętego patrona dla naszego Solenizanta. Na koniec wspólnej modlitwy przedstawiciele grup parafialnych w imieniu wszystkich parafian obdarowali ks. Andrzeja kwiatami i podarunkami, a Solenizant – tradycyjnie – odwdzięczył się słodkim poczęstunkiem.