Rocznica I Komunii św. [4 października 2020 r.]

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię Świętą, wraz ze swoimi rodzicami i rodzinami zgromadziły się w kościele, aby przeżywać swoją uroczystość. Rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień czy ponownego spotkania z przyjaciółmi. Ksiądz Proboszcz, który przewodniczył Mszy Świętej w homilii zapytał czy jesteśmy w stanie oddać Jezusowi jedną ze 168 godzin w tygodniu, czy w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny był obecny w naszym życiu.

Wszystkim dzieciom obchodzącym rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Św. życzymy wytrwałości w podążaniu drogą za Panem Jezusem!