Odpust parafialny

Odpust parafialny, czyli święto patronalne kościoła parafialnego jest przede wszystkim świętem wspólnoty wiernych tworzącej daną parafię. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy wierzący ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu.  W końcu daje okazję poznania świętego patrona parafii i uwielbienia Boga za jego orędownictwo i opiekę. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.

Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera, męczennika, patrona Polski i naszej parafii przypada 16 maja (sobota).

Msza Św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem o. Dariusza – proboszcza parafii Św. Józefa.
 Uroczystej Mszy Świętej odpustowej w tym dniu o godzinie 18:00 przewodniczył będzie  ks. biskup Marek Mendyk  – nowy Ordynariusz naszej diecezji.
Dzień odpustu to również dzień adoracji wieczystej w naszej parafii, która rozpocznie się po Mszy Św. o godz. 9.00, a zakończy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Adorację ofiarujmy w intencji ustania epidemii, za naszą Ojczyznę i naszą parafię. Zapraszamy szczególnie w tym dniu do modlitwy w intencji całej naszej parafii, również korzystając z transmisji droga internetową.

Boże, który świętego Andrzeja,
udręczonego różnymi torturami za wyznawanie prawdziwej wiary,
uwieńczyłeś chwalebnym męczeństwem,
spraw, prosimy, abyśmy trwając w tej samej wierze
gotowi byli raczej znieść wszystkie przeciwności
niż ponieść szkodę na duszy.

Składamy Ci, Panie, nasze prośby, usilnie błagając,
abyś dzięki zasługom świętego Andrzeja, męczennika, utwierdził nas
w wyznawaniu prawdziwej wiary
i udzielił swojemu Kościołowi darów jedności i pokoju.

Oddając cześć świętemu Andrzejowi, męczennikowi,
błagamy Cię, Panie, aby za wstawiennictwem świętego Andrzeja, męczennika,
owce, które zginęły, powróciły do prawdziwego Pasterza
i karmiły się zbawiennym pokarmem.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.