Boże Ciało [3 czerwca 2021 r.]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) to w naszej parafii nie tylko dzień kiedy w uroczystej procesji wyruszamy ulicami do czterech ołtarzy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego błogosławieństwo i Jego moc mogły dotrzeć do każdego człowieka.

Tradycją naszą jest, że tego dnia świętujemy również Rocznicę I Komunii św. podczas Mszy św. poprzedzającej procesję. Tak również było i w tym roku – dzieci rocznicowe wraz z najbliższymi  zgromadzili się na Mszy św. o godz. 9.00 Eucharystii tej przewodniczył ks. Jarosław BIŁOZOR, który odbywał u nas praktykę diakońską, a przed dwoma tygodniami przyjął święcenia kapłańskie. To również pewien zwyczaj, że praktykanci sprawują jedną ze swoich pierwszych Mszy właśnie w Boże Ciało. Ks. Jarek na zakończenie procesji udzielił błogosławieństwa prymicyjnego, a od dzieci rocznicowych otrzymał pamiątkowe zdjęcie mające przypominać ich wspólny wyjazd 🙂