Uroczystości odpustowe [16 maja 2020 r.]

Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Andrzeja Boboli z powodu pandemii koronawirusa zdecydowanie różniły się od tych w poprzednich latach. Ze względu na wymogi rygoru sanitarnego i obostrzenia w ilości wiernych uczestniczących w Mszy św. w tym roku nie odbyła się procesja z relikwiami naszego Patrona.  Świętowanie rozpoczęliśmy już dzień wcześniej wieczorną Mszą św. oraz nieszporami, natomiast w dniu 16 maja – w święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski – sprawowane były dwie Msze św. – tej porannej przewodniczył O. Dariusz Laskowski – proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP, kustosz Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin. Natomiast wieczornej uroczystej Eucharystii przewodniczył – po raz pierwszy – nowy ordynariusz świdnicki ks bp Marek Mendyk.