Triduum Paschalne – galeria zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze wspólnego przeżywania tajemnicy Triduum Paschalnego w naszym kościele

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę dnia, w którym „nasz Pan Jezus Chrystus, powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” i ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza. Umywając zaś nogi swoim uczniom dał nam przykład prawdziwej miłości wypływającej z Eucharystii.

WIELKI PIĄTEK

Treścią tego dnia jest Męka i Śmierć Chrystusa na krzyżu, przez którą dokonało się nasze zbawienie i odkupienie. W ten jedyny dzień całego roku, w Kościołach na całym świecie nie jest sprawowana Eucharystia. 

WIELKA SOBOTA

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje, więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Pana Jezusa.

Wigilia Paschalna jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. Tą święta liturgią rozpoczniemy Okres Wielkanocny w Kościele, sprawowanie Zmartwychwstania Pańskiego, które jest „Uroczystością nad uroczystościami”.