Pielgrzymka do Wilna, Gietrzwałdu i Sokółki

Kolejna okazja do wspólnego pielgrzymowania z naszą parafią. W dniach 30 kwietnia – 3 maja proponujemy autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki.

Gietrzwałd to jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny – oficjalnie uznanych przez władzę kościelną. Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy.

Objawienia w Gietrzwałdzie wpisują się w ciąg objawień maryjnych, bo wydarzenie to ma miejsce 19 lat po Lourdes i lat 40 przed Fatimą. Są to objawienia, których przesłanie pokrywa się z tym, które Matka Boża kieruje do dzieci w Fatimie czy Bernadety Soubirous w Lourdes. Orędzie Gietrzwałdzkie, przekazane za pośrednictwem dwóch wizjonerek – 13-letniej Justyny i 12-letniej Barbary, jest wezwaniem do przemiany życia, do postępowania zgodnie z nauką Chrystusa. Niesie w sobie też wezwanie do życia sakramentalnego, uczestnictwa w mszy świętej, zwrócenia uwagi na posługę kapłanów, wezwanie do modlitwy mówił podczas uroczystości 140-lecia objawień i 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej metropolita warmiński abp Józef Górzyński.

 Szczegóły dotyczące programu oraz zapisy w zakrystii.

pielgrzymka_wilno