Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania [7 października 2020 r.]

Bierzmowanie jest to sakrament, w którym Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar i umacnia go aby swoją wiarę mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył. Człowiek zostaje obdarowany siedmioma darami:

  • Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością
  • Rozumu – by rozumieć prawdy wiary
  • Rady – by podejmować właściwe decyzje
  • Męstwa – by bronić wartości
  • Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie
  • Pobożności – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi
  • Bojaźni Bożej – by być ufnym.

7 października 2020 r. (w tym roku – ze względu na pandemię – zdecydowanie później niż to odbywa się tradycyjnie) podczas wieczornej Mszy św. grupie młodzieży z naszej parafii Ks. bp Ignacy Dec udzielił sakramentu bierzmowania. W dniu wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej wieczorną  Mszę św. poprzedziła wspólna modlitwa różańcowa, którą z okazji 25. rocznicy istnienia wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii poprowadził ks. Biskup senior.