I Komunia Święta [23 maja 2021 r.]

23 maja 2021 r. to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, którą kończymy okres Wielkanocy, ale w naszej parafii również dzień I Komunii św.
Podczas trzech kolejnych Mszy św. 64. dziecI po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystość ta była poprzedzona Sakramentem Pokuty. Ten ważny moment poprzedziły miesiące przygotowań. Dzieci starały się pięknie i bardzo aktywnie uczestniczyć w całej Eucharystii. Moment, w którym przyjmowały I Komunię Świętą – poważne, skupione, był niezwykle wzruszający, a jednocześnie radosny. Po uroczystej Mszy Św. dzieci otrzymały chlebki, którymi miały podzielić się ze swoimi bliskimi.
Wszystkim dzieciom życzymy, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a przykład wsparcie rodziców i bliskich pomagało im wzrastać w wierze.