Boże Ciało [31 maja 2018 r.]

W naszej parafii Uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9:00, podczas której dzieci klas IV obchodziły rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.  Natępnie wyszliśmy na ulice naszej parafii, by w procesji oddać cześć Chrystusowi obecnemu w Eucharystii, a także zaświadczyć wobec innych o naszej wierze.  Uroczyste świętowanie Bożego Ciała ma swój początek w widzeniach św. Juliany z Liege. Przyczynił się też do tego cud, który miał miejsce w Bolsenie niedaleko Orvieto. Podczas mszy świętej, którą sprawował ksiądz wątpiący w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, uniesiona przez niego hostia zaczęła krwawić, co przekonało niedowiarka księdza i wielu innych. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to dla nas okazja by wyrazić naszą wdzięczności Chrystusowi za Jego stałą obecność wśród nas w Eucharystii. Ktoś powiedział, że gdyby Jezus chciał, aby Go jedynie adorować w Eucharystii, to uczyniłby ją ze złota. Tymczasem Bóg daje się nam pod postaciami chleba i wina, bo przede wszystkim chce być naszą Drogą, naszym Pokarmem i naszym Życiem.