28. Światowy Dzień Chorego – 11 lutego 2020 r.

We wtorek, 11 lutego 2020 r. – we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes –  obchodzić będziemy 28. Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca (jak rodziny czy wolontariusze) towarzyszą chorym i cierpiącym.

 

  Ks. bp Ignacy Dec będzie celebrował Eucharystię w intencji chorych w naszym kościele

dnia 11 lutego br. o godzinie 11.00. 

Podczas Mszy Świętej będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

Bardzo prosimy rodziny i osoby opiekujące się chorymi o pomoc im w dotarciu na wspólną modlitwę.

 

Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym[…] Stąd wychodzi światło, które oświeca wasze chwile ciemności i nadzieja wobec waszego zniechęcenia[…] W Nim bowiem niepokoje i pytania, które rodzą się w tej waszej “nocy” ciała i ducha, znajdą siłę do ich pokonania. Tak, Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła.

Zobacz pełny tekst Orędzia Papieża Franciszka na Dzień Chorego 2020 r.


Zdjęcia: ks. Przemysław Pojasek/FOTO GOŚĆ

O obchodach Światowego Dnia Chorego przeczytać można w świdnickim Gościu Niedzielnym