17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Tegoroczna 17. Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii będzie miała wyraz symboliczny. W imieniu wszystkich pielgrzymów wyruszą przedstawiciele księży oraz służb porządkowych, niosąc intencję całej diecezji.

Pielgrzymka wyruszy 31 lipca ze Świdnicy po Mszy Świętej o godz. 10:00, na którą jesteśmy wszyscy już dziś jesteśmy zaproszeni. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 9 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana w kaplicy cudownego Obrazu na Jasnej Górze o godz. 9.30.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w pielgrzymce duchowej i zapisania się do grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia. Pielgrzymi duchowi otrzymają specjalne modlitewniki oraz tegoroczny znaczek pielgrzymkowy. Zapisy do grupy 7 w zakrystii, istnieje wtedy możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz pokrycia kosztów materiałów oraz pielgrzymki.

Podczas pielgrzymki pieszej w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia w naszej parafii odbywać się będą spotkania modlitewne grupy 7. W diecezji w wyznaczonych kościołach odbywać będą się również spotkania dla pielgrzymów, a w internecie umieszczone będą konferencje na każdy dzień oraz transmitowane będą wydarzenia z pielgrzymki pieszej oraz wieczorne spotkania modlitewne z kościołów stacyjnych.

Zakończenie pielgrzymki nastąpi 9 sierpnia Mszą świętą o godz. 9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu. Poprzedzi je nocne czuwanie z 8 na 9 sierpnia. Zarówno na czuwanie, jak  i na zakończenie pielgrzymki organizowane są wyjazdy autokarowe z parafii na Osiedlu Młodych. Zapisy w centrum pielgrzymkowym na osiedlu lub pod nr telefonu 727430028

Bliższe informacje na plakatach wywieszonych w gablocie oraz na stronie internetowej: swidnickiepielgrzymowanie.pl